Šafařík Jaroslav (1888-1947)

blovický rodák, tvořil pod pseudonymem Šafara, psal také poesii, jako portrétista v letech 1929- 1938 vytvořil řadu vynikajících portrétů významných plzeňských osobností, hlavními náměty jeho obrazů jsou pole, lidé, koně, ženské akty, typickou šafarovskou technikou byl pastel a akvarel

Zdroj: Wikipedie

Šafařík Jaroslav (1888-1947)
2 kresby, Ve větru, Na trhu

2 kresby, menší- Ve větru, akvarel, 8x13cm(20x24cm s rámem),1942, větší- Na trhu, kresba tužkou, 16x21cm(32x36cm s rámem), 1930, v ploše kresby jsou skvrny-viz foto

Vyvolávací cena
500 Kč
500 Kč

Konec aukce 18. 5. 2023 20:30:00

Položka číslo: 399

Šafařík Jaroslav (1888-1947)
Oráč s koňmi

kresba uhlem, signováno vpravo dole: Šafara 42, 43x59cm(70x84cm), pasparta, sklo, rám, nepoškozeno

Vyvolávací cena
1 500 Kč
2 000 Kč

Příhozy 6

Konec aukce 6. 10. 2022 20:40:00

Položka číslo: 374

Šafařík Jaroslav (1888-1947)
Chalupy

pastel na papíře, signováno vpravo dole: Šafara 21/2 41, 40x48cm(69x76cm), pasparta, sklo, mohutný patinovaný rám, nepoškozeno

Vyvolávací cena
1 500 Kč
1 500 Kč

Konec aukce 6. 10. 2022 20:35:00

Položka číslo: 373

Šafařík Jaroslav (1888-1947)
Blovice

pastel na papíře, sign.PD tužkou, 1941, 27x25,5(53x47), pasparta, rám

Vyvolávací cena
900 Kč
900 Kč

Konec aukce 11. 12. 2017 20:45:00

Položka číslo: 189

Šafařík Jaroslav (1888-1947)
Cestou z pole

pastel na papíře, sign.vlevo dole: Šafařík, Šafara, 45x67(56x67), skvělý stříbřený rám, vzadu evidenční číslo, pravděpodobně dílo z doby kol.r.1942, kdy měl autor soubornou výstavu v Plzni(spolu s B.Krsem)

Vyvolávací cena
2 000 Kč
2 400 Kč

Příhozy 5

Konec aukce 31. 1. 2017 21:05:00

Položka číslo: 92