Souček Karel (1885-?)

malíř a sochař v Praze, známý je především svými orientálními motivy inspirovanými studiem a pobytem v Rusku a asijských republikách, zobrazoval mesta blízkého východu jako Buchara, Samarkand a jiné, studoval v Tiflisu na pobočce Petrohradské akademie umění, a předtím na AVU v Praze, hodně cestoval po orientu

Zdroj: Wikipedie

Souček Karel (1885-?)
Zákoutí v Buchaře

olej na kartónu, sign. LD, 25x35(37,5x47,5), sklo, rám, zachovalé

Vyvolávací cena
1 200 Kč
1 200 Kč

Konec aukce 10. 5. 2018 21:05:00

Položka číslo: 234