Satra Augustin (1877 - 1909)

český malíř, žák J.Mařáka na AVU, maloval krajiny, moře, přístavy, alpské motivy a krajiny z podblanicka, hodně cestoval, odjel do USA do Clevelandu, kde také tragicky zahynul, zemřel v mladém věku, jeho děl se dochovalo nemnoho

Zdroj: Wikipedie

Satra Augustin (1877 - 1909)
U strže

olej na kartónu, sign.PD:Aug Satra 1903, 44,5x28(43x60), černý lakovaný rám(místy oděrky), vzácně se vyskytující dílo mařákova žáka, mistrně zachycující krajinný prvek se strží a postavami na okraji lesa, certifikát pravosti přiložen

Vyvolávací cena
6 000 Kč
6 000 Kč

Konec aukce 11. 12. 2020 20:00:00

Položka číslo: 338

Satra Augustin (1877 - 1909)
Krajina

olej na plátně fixovaném na kartónu, sign.LD, 21x26(28x32), secesní adjustace pod sklem, kol.r.1905, certifikát pravosti přiložen, vzácně se vyskytující ukázka díla autora, který zemřel v mladém věku

Vyvolávací cena
4 000 Kč
15 500 Kč

Příhozy 14

Konec aukce 12. 9. 2017 21:10:00

Položka číslo: 143