Daněk-Sedláček František (1892-1974)

malíř krajinář, žák prof.V.Nechleby na UMPRUM v Praze, maloval s oblibou daleké výhledy do kraje s vysokou modrou oblohou, žně v polích , lesní interiéry, potoční zákoutí, staré uličky a zámky, jeho malířský projev připomíná staré plenérové malby

Zdroj: Wikipedia, Slovník Prokop Toman

Cesta k domovu

olej na plátně fixovaném na kartónu, 33x46cm(52x65,5cm s rámem),signováno LD: Daněk-Sedláček, sklo, zdobný rám, na rámu mírné defekty, svižná skicovitá autorova malba, certifikát pravosti přiložen

Vyvolávací cena
5 000 Kč
5 000 Kč

Konec aukce 30. 11. 2023 20:00:00

Položka číslo: 406

Večer v Polabí

olej na kartonu, signováno PD: Daněk-Sedláček, 22x30cm(30x38cm), hluboký profilovaný rám, nepoškozeno, drobná koloristicky vytříbená krajinomalba

Vyvolávací cena
5 000 Kč
6 000 Kč

Konec aukce 6. 10. 2022 21:05:00

Položka číslo: 379

Žně

olej na kartonu, 48x64(64x81), signováno LD, pod sklem, rám, zachovalé

Vyvolávací cena
7 000 Kč
15 500 Kč

Příhozy 18

Účastníci 8

Konec aukce 24. 10. 2019 20:08:00

Položka číslo: 294