Zoubek Olbram (1926-2017)

český sochař, který se významným způsobem zasloužil o rozvoj české architektonické plastiky, jeden z nejvýznamnějších českých sochařů 2.pol.20.stol., jeho styl je charakteristcký vertikalitou a protáhlou stylizací, rozrušeným povrchem a odkazem na antické dědictví, byl oceněn titulem Rytíř české kultury, je známý též jako grafik, přičemž jeho reliéfní zlacené tisky jsou jakési sochařské otisky materiálu do grafické podoby

Zdroj: Wikipedie

Zoubek Olbram (1926-2017)
Ruka s ratolestí

reliéfní tisk se zlacením na ručním papíře, signováno tužkou PD, autorský tisk, 15x15(45x38), rám

Vyvolávací cena
2 000 Kč
2 800 Kč

Příhozy 9

Konec aukce 25. 2. 2020 20:00:00

Položka číslo: 315

Zoubek Olbram (1926-2017)
Skok (PF 2014)

reliéfní tisk, zlatý prášek, č.4/100, sign.PD, 21x15(37x29), dole slepotiskové razítko Lyra Pragensis, rám

Vyvolávací cena
1 500 Kč
1 500 Kč

Konec aukce 10. 5. 2018 20:45:00

Položka číslo: 230