Wiesner Richard (1900-1972)

malíř figuralista, studia na UMPRUM a  AVU u prof.J.Obrovského a V.Nechleby, absolvoval dvouletý studijní pobyt v Paříži, maloval portréty, figurální kompozice, zátiší a krajiny, ovlivnilo jej dílo Manetovo za pobytu v Paříži, tvořil ve velkých formátech a to zejména pro uplatnění do architektury-reliéfy, sgrafita, dekorativní panó atd., ceněna je jeho tvorba ze 60.let, kdy uplatňoval prvky socialistického realismu a doznívajícího tzv.bruselského stylu, člen SVU Mánes a Skupiny 58

Zdroj: Chagall centrum

Wiesner Richard (1900-1972)
Dívka čtoucí dopis

olej na plátně, sign.vlevo nahoře: R:Wiesner, 1959, 91x112(100x121), zlacený rám, vzadu štítek a razítko ČFVU, exkluzivní autorova malba z počátku jeho nejvýznamnějšího období, reprezentativní plátno

Vyvolávací cena
12 000 Kč
15 500 Kč

Příhozy 8

Konec aukce 25. 10. 2018 20:19:00

Položka číslo: 261