Wierer Alois (1878-1945)

malíř romantických a biedermeierovských námětů v Praze, studoval u prof. Thieleho na AVU, žil a tvořil i v USA, náměty čerpal ze starých pražských zákoutí, hřbitovů, zahrad, uliček a kostelů, známá jsou jeho dostaveníčka a idylické chvilky často v nočním osvětlení

Zdroj: Prokop Toman

Wierer Alois (1878-1945)
Nokturno

olej na kartónu, 38x31cm(64x53cm s rámem), signováno LD: A.Wierer, pasparta, sklo, blondelový rám, vzadu přípis

Vyvolávací cena
1 600 Kč
8 500 Kč

Příhozy 14

Konec aukce 18. 5. 2023 20:04:00

Položka číslo: 393