Vrbová-Štefková Miroslava (1909-1991)

malířka, studovala na Ukrajinské akademii v Praze a na AVU u prof.Švabinského a v Paříži u Frant.Kupky, v roce 1964 emigrovala, žila dlouho v Německu, tématicky se specializovala na balet Národního divadla, vytvořila cyklus monumentálních pláten Labutí jezero, vystavovala v Salcburgu, Mnichově, Kodani, Stuttgardu, Curychu , USA atd., známá je v zahraničí coby portrétistka významných osobností

Zdroj: Wikipedie

Bachčisarajská fontána

olej na kartónu, signováno PD: MVrbová, 42x32(66x56), pasparta, sklo, rám, na zadní straně razítko ČSFV, zobrazení scény známého baletu

Vyvolávací cena
4 900 Kč
4 900 Kč

Konec aukce 10. 5. 2018 21:00:00

Položka číslo: 233