Spitzweg Carl (1808-1885)

německý malíř žánrových výjevů, typický představitel mnichovského biedermaieru, ilustrátor, kreslíř humorných výjevů s lehce karikaturním jindy mírně kritickým nádechem, při pobytu v Praze v r.1849 se seznámil s Josefem Navrátilem, Augustem Piepenhagenem a Josefem Mánesem, ovlivnil svými komickými náměty tvorbu Quido Mánesa a Gustava Popppeho, je zastoupen v řadě galerijních sbírek-Mnichov, Vídeň, Berlín, Lipsko, Praha, Liberec a v mnoha soukromých sbírkách,

Zdroj: Wikipedie

Spitzweg Carl (1808-1885)
Výhled do kraje(Alpská scéna)

olejomalba na kartónové desce, signováno LD piktogramem, 24x40cm(34x50cm), vzadu sběratelská pečeť a přípis, černý rám se zlatým gravírováním s pozůstatky dobového tisku, konzultováno s PhDr. Michalem Šimkem - Dorotheum, pravděpodobně okruh autora, 90.léta 19.stol.

Vyvolávací cena
25 000 Kč
25 000 Kč

Konec aukce 2. 12. 2021 20:35:00

Položka číslo: 356