Souček Karel (1915-1982)

kladenský malíř, grafik a patriot, člen skupiny 42 s programem zaměřeným na poezii města-tzv.civilismus, jeho nejčastějšími tématy byly pasáže měst, obchodní bulváry, výkladní skříně obchodů a dílen, lidé na ulici a při různých společenských i obyčejných činnostech, studoval na AVU u prof.Nowaka a Obrovského, podnikl studijní cesty po celé Evropě, působil jako pedagog na AVU, byl oceněn mezinárodními cenami v roce 1958 v Benátkách a 1959 v Sao Paulu, za tvorbu pro čs.pavilon na Expo v Bruselu r.1958 obdržel zlatou medaili a v roce 1961 Národní cenu Guggenheimovy nadace, je zastoupen v mnoha domácích i zahraničních sbírkách

Zdroj: Art plus

Souček Karel (1915-1982)
Ležící akt (VĚTŠÍ FORMÁT)

kombinovaná technika, 40x57cm(68x82cm s rámem), signováno vpravo dole: Souček 70, 1970, pasparta, sklo, rám, typická autorova škrábaná kresba kolorovaná akvarelem s kvašem, rám poškozen, doporučujeme přerámování

Vyvolávací cena
1 500 Kč
2 300 Kč

Příhozy 9

Konec aukce 17. 2. 2022 20:15:00

Položka číslo: 360