Šetelík Jaroslav (1881-1955)

český malíř krajinář, těžiště jeho tvorby je v krajinomalbě realizované v řadě monumentálních pláten, dále studie lesů a hor a náměty ze zahraničních cest, studoval u prof.E.K.Lišky na UMPRUM a prof.Ottenfelda na AVU, cestoval po Evropě, k delšímu pabytu zakotvil ve Francii a Itálii, za pobytu v Holandsku vytvořil 40 velkoformátových pláten určených k propagaci holandských měst, nejznámější jsou jeho olejomalby vystihující Prahu ve všech jejích podobách a náladách, maloval zejména staropražské pohledy v impresionistickém pojetí, dalšími náměty byly motivy Plzně, Brna, Čáslavi, Kutné Hory, Loun a dalších měst, známý je jeho soubor akvarelů s vyobrazením pražských zákoutí, vystavený r.1932 v Topičově salonu v Praze, příležitostně se věnoval nástěnné malbě a ilustraci, byl oceněn cenou Grand Prix na výstavě v Barceloně r.1929, zastoupen ve sbírkách doma i zahraničí

Zdroj: Encyklopedie VU

Šetelík Jaroslav (1881-1955)
Bulčar

kresba tužkou, sign.PD, 8,5x13,5(23x26,5), dat.13V.1918 s popisem místa, pasparta, rám, drobná kresbička z doby autorova pobytu v Albánii za 1.sv.války

Vyvolávací cena
500 Kč
500 Kč

Konec aukce 12. 9. 2017 21:30:00

Položka číslo: 147