Šebek Jan (1890-1966)

malíř a ilustrátor, studium na AVU u prof.Švabinského, v jeho tvorbě převažují figurální náměty, krajina a zátiší, náměty čerpal z lidového prostředí na Chodsku a moravském Slovácku, od roku 1926 spolupracoval s Alfonsem Muchou, vytvořil rozměrnou studii bitvy u Domažlic pro panoramatické ztvárnění této slavné bitvy, nebyla však nikdy dokončena, místo toho vzniklo Maroldovo panoramatické zobrazení bitvy u Lipan, které je umístěno v pavilonu Holešovického výstaviště

Zdroj: Encyklopedie VU

Šebek Jan (1890-1966)
Na hejtu

olej na překližce, 48,5x59(79x66), sign.PD J.Šebek, řezbovaný rám, vzadu razítko s přípisem: Na hejtu 1938, Postřekov * pravděpodobně lokální označení pro koledu

Vyvolávací cena
6 500 Kč
10 507 Kč

Konec aukce 12. 9. 2017 21:40:00

Položka číslo: 149