Orlik Emil (1870-1932)

malíř, grafik, fotograf, představitel vídeňské secese, proslul zejména jako portrétista a grafik, byl členem Spolku německých výtvarných umělců v Čechách, podnikl několik cest do ciziny, nejvíce jej ovlivnila cesta do Japonska, kde našel celoživotní inspiraci v japonském  dřevořezu, východiskem jeho výtvarného názoru je skloubení dekorativnosti vídeňské secese, japonského dřevořezu a francouzského postimpresionosmu

Zdroj: Wikipedie

Orlik Emil (1870-1932)
Zima v Oslawanu

lept, 29,5x35cm(36x40cm s rámem), signováno PD: Emil Orlik, 1915, luxusní stříbřený rám, vzácný velký lept zimní scény na venkovském sídle von Gompertz Oslawan, mírné poškození papíru v pravém dolním rohu(odřený povrch)

Vyvolávací cena
4 000 Kč
4 200 Kč

Konec aukce 18. 4. 2024 20:12:00

Položka číslo: 416