Nowopacký Jan (1821 - 1908)

český malíř krajinář, věnoval se převážně kolorované kresbě a akvarelu, tvořil elegantní a empírově zjemnělé kresby, pro jeho malbu byl významný pobyt v Itálii a zářivé jižní slunce, které ovlivnilo jeho malířskou paletu plných jasných barev, zařadil se do okruhu tzv.vídeňské krajinomalby 60.let 19.stol., která spojovala prvky romantické krajiny jako antické ruiny a osamělé kaple s realistickým detailem, vytvořil řadu kreseb pro oblíbená topografická alba, skutečnost, že téměř celý svůj život strávil v cizině způsobila, že je považován za rakouského malíře

Zdroj: Wikipedie

Nowopacký Jan (1821 - 1908)
Krajina s osamělým jezdcem

akvarel, 16x24(36,5x45), sign.dole uprostřed J.Nowopacký, nedatováno, pasparta, rám, na paspartě vodní skvrny

Vyvolávací cena
900 Kč
1 500 Kč

Konec aukce 31. 3. 2017 20:00:00

Položka číslo: 94