Nepraš Karel (1932-2002)

český sochař, kreslíř a grafik, profesor na AVU, proslavil se svými svařovanými sochami, které vznilaly jako asambláže z drátů, trubek, instalatérských prvkú a nalezených součástek v kovošrotu, slepoval je textilem a epoxidem a natíral červeným lakem ke zvýraznění plasticity, figury sestavoval jako pohyblivé převody kterými se dalo hýbat například klikou, jakési kinetické mobily, je považován za zakladatele české grotesky, jeho sochy mají existenciální podtext

Zdroj: Wikipedia

Nepraš Karel (1932-2002)
Ptáček II

litografie, 1992, 18 x 28,5 cm, sign. PD Karel Nepraš 1992, 62/100, volný list

Vyvolávací cena
1 500 Kč
1 500 Kč

Konec aukce 25. 10. 2018 21:45:00

Položka číslo: 279