Michl František (1901 -1977)

malíř a grafik, domažlický patriot, studoval na AVU v krajinářské speciálce prof.Nejedlého, tvořil zejména krajinné motivy z domažlicka, cestoval po Itálii, Francii, Bulharsku, severní Africe, známé jsou jeho motivy mořských pobřeží Korsiky, ilustroval a graficky upravil přes 30 knih, je autorem známého emblému Škodových závodů v Plzni, zásadním zdrojem inspirace je pro něj však chodsko a Šumava, patří k významným umělcům chodsko-plzeňského regionu, v roce 1958 zastupoval třemi svými plátny Československo na světové výstavě v Bruselu

Zdroj: Encyklopedie VU

Michl František (1901 -1977)
Kostelík

olej na plátně, sign.PD, 1945, 40x64(54x79), zlacený hluboký rám

Vyvolávací cena
2 300 Kč
2 400 Kč

Konec aukce 10. 5. 2018 20:10:00

Položka číslo: 223

Michl František (1901 -1977)
Borový háj

olej na plátně, sign.PD, 1945, 50x50(61x61), rám poškozen

Vyvolávací cena
2 200 Kč
2 300 Kč

Konec aukce 10. 5. 2018 20:00:00

Položka číslo: 220