Matějíček Bohumil (1925-1998)

žák profesora V.Rady na AVU v Praze, malíř krajinář, náměty čerpal z jižních Čech a také na svých cestách po Bulharsku, Itálii, Francii, Německu, zabýval se restaurováním starých fresek a sgrafit, většinu života žil a tvořil v Praze

Zdroj: encyklopedie VU

Matějíček Bohumil (1925-1998)
Horácký motiv

olej na plátně, sign.PD, 1955, reprezentativní plátno galerijní ůrovně, 60x80(79x100), zdobný štukový rám, vzadu razítko ČFVU, malba srovnatelná se Slavíčkovými plenérovými plátny, zcela zachovalé

Vyvolávací cena
4 000 Kč
4 600 Kč

Příhozy 7

Konec aukce 30. 11. 2016 22:20:00

Položka číslo: 43