Mánesová Amálie (1817-1876)

dcera Antonína Mánesa, byla žačkou svého otce a na jeho přání se věnovala krajinomalbě, její oblíbenou technikou byl akvarel, jehož pomocí bravurně ztvárňovala ovocná a květinová zátiší, založila v Praze soukromou malířskou školu pro dívky a paní ze šlechtických a měšťanských rodin, tuto školu navštěvovala významná česká malířka Zdenka Braunerová

Zdroj: Wikipedie

Mánesová Amálie (1817-1876)
Studie květin

akvarel, sign. uprostřed na stonku: Am.Mánes, 23x34(32,5x43), pasparta, rám, certifikát pravosti přiložen

Vyvolávací cena
2 500 Kč
6 200 Kč

Příhozy 16

Konec aukce 19. 5. 2017 20:05:00

Položka číslo: 119