Kubín Otakar (1883-1969)

významný malíř, sochař a grafik, člen skupiny Osma, Mánes a Umělecké besedy,  velkou část svého života prožil ve Francii, kde je také pohřben v Marseille, měl francouzské občanství, ve Francii byl velmi populární a pravidelně vystavoval v Salonu nezávislých v Paříži, jeho malířský projev je neoklasicistní, proslulé jsou jeho krajiny v Provence s jemnými valéry a měkkými tahy štětce, dále kytice, zátiší a figurální malba, jeho francouzské jméno je známé jako Othon Coubine

Zdroj: Wikipedia

Kubín Otakar (1883-1969)
Větrný mlýn v Korenci

litografie, č.480/500, sign.PD tužkou, 1949, 30x40(52,5x64), pasparta, rám

Vyvolávací cena
4 000 Kč
4 000 Kč

Konec aukce 17. 3. 2020 20:15:00

Položka číslo: 322