Jansa Václav (1859-1913)

malíř krajinář, ilustrátor, významné jsou jeho akvarely staré Prahy a dalších českých měst, ilustroval pro časopis Zlatá Praha, Světozor, Ottovy Čechy atd., hodně cestoval po jižních krajích, Dalmácie, Itálie, byl Maroldovým spolupracovníkem na panoramatu Bitva u Lipan, vynikal popisností a historickou přesností svých akvarelových maleb historických míst

Zdroj: Wikipedia, Slovník Prokop Toman

Jansa Václav (1859-1913)
Bárky u Splitu

akvarel, 21x26(40x42), sign.PD: Vács.Jansa 1909 s určením místa, spodní pasparta, původní rámování, na papíře místy skrny

Vyvolávací cena
1 800 Kč
1 800 Kč

Konec aukce 18. 7. 2019 20:00:00

Položka číslo: 290