Havelka Roman (1877-1950)

uznávaný český krajinář, srdcem spjatý s rodným Podyjím, prošel slavnou Mařákovou krajinářskou speciálkou na AVU, ve svých typických podyjských kompozicích prošel od doznívajícího romantizmu k osobitě pojaté reflexi impresionizmu, jeho nezaměnitelný rukopis je charakteristický uvolněnými tahy se světelnými intenzitami snažícími se o vystižení jedinečné atmosféry přírodního okamžiku v překrásných barevných valérech, byl také významným ilustrátorem, ilustroval Sedláčkovy Hrady a zámky české

Zdroj: slovník-Prokop Toman

Havelka Roman (1877-1950)
Podzim na Dyji

olej na kartónu, signováno vlevo dole hůře čitelně, dat.1913, 49x65(55x70), výrazově až expresívní práce v pozdně secesním koloritu a adjustaci, usilující uvolněným rukopisem o jedinečné vystižení atmosféry babího léta na Dyji, potvrzení(certifikát) pravosti přiloženo, rám restaurován

Vyvolávací cena
11 000 Kč
22 050 Kč

Příhozy 22

Konec aukce 31. 1. 2017 21:20:00

Položka číslo: 93