Bubeníček Ota (1871 – 1962)

významný český malíř, žák Julia Mařáka na AVU, hlavním motivem byl pro něj český venkov v různých obdobích roku, chalupy, košaté srtomy, rybníčky, pole, maloval v duchu realizmu s bohatou barevností a stylizovaností, od roku 1932 žil a pracoval v Mladé Vožici u Tábora, do vysokého stáří kreslil a maloval a stal se jedním z nejoblíbenějších mařákovců, v jeho obrazech se často objevovaly motivy Tater, Krkonoš, Dalmácie, Itálie, pro stavbu jeho obrazů je typické vysoké oblačné nebe s bohatou barevnou škálou kopců, luk, chalup a vodních ploch, byl také loutkohercem spolu se svými bratry Jindřichem a Jaroslavem a vytvořil mnoho dekorací k divadelním hrám

Zdroj: Wikipedie

Bubeníček Ota (1871 – 1962)
Pohled na hrad

kvaš, akvarel, signováno vpravo dole, kolem r.1911, 25x17(42x32), pasparta, rám novější, výtečná ukázka autorovy studie stromů v pozdně secesním pojetí a koloritu

Vyvolávací cena
1 500 Kč
2 800 Kč

Příhozy 12

Účastníci 5

Konec aukce 12. 9. 2017 21:37:00

Položka číslo: 148