Bouda Pavel (1932-2012)

malíř v Kralovicích na severním Plzeňsku, maloval imaginární a surrealistické světy, své obrazy opatřoval osobitou autorskou adjustací

autodidakt, vážný zájem o výtvarné umění jej dovedl k vlastní tvorbě, od roku 1982 vystavoval v Německu, Holandsku, Švýcarsku, Španělsku, Kanadě, Finsku a USA

jeho díla jsou v majetku mnoha sběratelů u nás i v zahraničí, vyznačují se zcela netradičním charakterem, nezvyklostí formy, vyjímečnými technikami a ojedinělostí námětů

neprávem opomíjený malíř

Zdroj: encyklopedie VU

Bouda Pavel (1932-2012)
Imprese

olej na dřevě, 11x10cm(27x24cm s rámem), signováno PD Bouda, autorské rámování, vzadu štítek ČFVU

Vyvolávací cena
2 000 Kč
2 000 Kč

Konec aukce 18. 4. 2024 20:15:00

Položka číslo: 417

Bouda Pavel (1932-2012)
Nocturno

olej na desce, 21x25(40X36), 1974, sign.PD, autorský rám

Vyvolávací cena
900 Kč
900 Kč

Konec aukce 30. 11. 2016 20:15:00

Položka číslo: 18