Boettinger Hugo (1880- 1934)

Český malíř, grafik, karikaturista, loutkář a ilustrátor,  plzeňský rodák, dekorativní naturalismus a akademismus později obohatil o snahu zachytit taneční či sportovní pohyb, své karikatury uveřejňoval pod pseudonymem Dr. Desiderius, přispíval do Lidových novin, Světozoru, Prager Presse .., byly vydány v několika albech a byly velmi populární

Zdroj: Wikipedie

Boettinger Hugo (1880- 1934)
Amor a Psyché

lavírovaná kresba tuší, 13x18,5cm(35x37cm), pasparta, zlacený rám, potvrzení pravosti přiloženo, kresebná předloha k litografiím z cyklu Amor a Psyché z roku 1922, toto je jedna z nich

Vyvolávací cena
1 000 Kč
1 100 Kč

Konec aukce 23. 2. 2023 20:05:00

Položka číslo: 382

Boettinger Hugo (1880- 1934)
Koupání

kresba tužkou, monogramováno PD:HB, 12x22cm(32x40cm), kolem roku 1917, pasparta, zlacený rám, potvrzení pravosti přiloženo

Vyvolávací cena
1 000 Kč
1 000 Kč

Konec aukce 23. 2. 2023 20:00:00

Položka číslo: 381

Boettinger Hugo (1880- 1934)
Spící dívka

kresba tužkou, signováno, 1911, 11x13(25,5x30,5), pasparta, rám

Vyvolávací cena
1 000 Kč
3 100 Kč

Příhozy 22

Konec aukce 30. 11. 2016 22:40:00

Položka číslo: 47