Benda Břetislav (1897-1983)

významný český sochař 20.stol., žák J.V.Myslbeka a Jana Štursy na AVU v Praze, člen S.V.U. Mánes, jeho nejčastějším tématem bylo lidské tělo-zejména ženské, jeho dílo je považováno za novoklasicistní navazující na odkaz Jana Štursy, tvořil sochy v bronzu a mramoru jako součást městského nebo architektonického prostoru

Zdroj: Encyklopedie VU

Benda Břetislav (1897-1983)
Akt ve větru

terakota, výška 27cm, signováno na plintě, nepoškozeno

Vyvolávací cena
1 000 Kč
3 300 Kč

Příhozy 13

Konec aukce 31. 1. 2017 20:10:00

Položka číslo: 81