Bárta Josef (1864-1919)

malíř krajinář, patří do okruhu Mařákovy školy, studoval nejprve u prof.Pirnera , později přestoupil v letech 1895-98 k prof.Mařákovi, po roce 1900 se začíná přiklánět k impresionistickému ztvárnění přírody, Bártovy plenérové imprese nezapřou ovlivnění Josefem Ullmannem, lehký spontánní štětcový rukopis a výrazný kolorit dotvářejí většinu jeho polních a lučních motivu z okolí Prahy a středních Čech, věnoval se také grafické tvorbě s přírodními motivy a portrétům

Zdroj: Wikipedia, Slovník Prokop Toman

Bárta Josef (1864-1919)
Před chalupou

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole, 34x50cm(50x65cm), řezbovaný rám, vzadu razítko znalce umění PhDr.Aloise Šulce, kvalitní malba předního mařákovce v ullmannovském vyznění, velmi zachovalé, přiložen certifikát pravosti

Vyvolávací cena
12 000 Kč
18 000 Kč

Příhozy 11

Konec aukce 23. 9. 2021 20:02:00

Položka číslo: 339

Bárta Josef (1864-1919)
Krajina

olej na kartónu, signováno písmenem B v levém dolním rohu, 38x48(51x61), pod sklem, rám, na zadní straně štítek, malba poškozena, certifikát pravosti přiložen, malba pod vlivem prof.Mařáka z období tvorby před rokem 1900, vzácně se vyskytující dílo autora patřícího do okruhu Mařákovců

Vyvolávací cena
8 000 Kč
8 000 Kč

Konec aukce 24. 10. 2019 21:10:00

Položka číslo: 308