Šerých Jaroslav (1928-2014)

významný český malíř, grafik a ilustrátor, jeho doménou byla monumentální malba, díla se vyznačují  spirituální hloubkou a čistotou forem, jako věřící člověk zpracovával ve své tvorbě zejména náboženskou tématiku, ve svých začátcích byl ovlivněn strukturální abstrakcí informelu, od 60.let používal na svých obrazech vrstvení hmoty, čímž dodával obrazům reliéfní podobu, získal mnoho zahraničních a domácích ocenění, člen SČVU Hollar

Zdroj: encyklopedie VU

Šerých Jaroslav (1928-2014)
Postavy

litografie, sign.PD tužkou, 48x35,5(69x54), 1983, č.63/80, pasparta, rám

Vyvolávací cena
1 900 Kč
2 100 Kč

Konec aukce 30. 11. 2016 22:35:00

Položka číslo: 46