Sklenář Zdeněk (1910-1986)

grafik, ilustrátor, malíř, od 60. let inklinoval k surrealizmu a imaginativnímu malířství, během tříměsíčního pobytu v Číně v roce 1955 se zásadně proměnil jeho výtvarný výraz, okouzlila ho zejména čínská kaligrafie, která se stala základním stavebním prvkem jeho obrazů, chápal ji jako výtvarný kód s nímž experimentoval a vytvářel vizuálně abstraktní malby prodchnuté poetikou asijského ornamentalismu, vytvořil tak styl ve kterém se mu podařilo skloubit abstraktní umění a čínské znakové písmo, navázal na malby Paula Klee

Zdroj: Art plus

Sklenář Zdeněk (1910-1986)
Zahrada s měsícem

litografie, 23,4x18,4cm(32x23cm s rámem), signováno tužkou Sklenář 73, č.128/200, 1973, rám, prémie Lyry Pragensis na r.1973

Vyvolávací cena
1 800 Kč
3 200 Kč

Příhozy 15

Účastníci 5

Konec aukce 23. 9. 2021 20:14:00

Položka číslo: 341