Piepenhagen Bedřich August (1791-1868)-okruh

významný německý malíř krajinář tvořící a žijící v Praze, proslul již za svého života, ve 30. letech 19.stol. se stal velmi oblíbeným malířem, jehož díla nechyběla na žádné významné výstavě, vystavoval v Berlíně, Mnichově, Vídni, měl mnoho následovníků včetně svých dvou dcer-Luisy a Charlotte, které šly v otcových malířských šlépějích, jeho romantické a náladové krajiny  byly u pražského publika velmi žádané a staly se oblíbeným sběratelským artiklem

Zdroj: Slovník-Prokop Toman

Romantická krajina s lávkou a figurální stafáží

olej na dubové desce, 23x32(32x41), signatura nenalezena, malba mírně poškozena, černý lakovaný rám, před r.1850, malba vykazující již doznívající klasicistní rysy s oblíbenou figurální stafáží, filigránsky pojatá drobnomalba s jemnými světelnými efekty, doporučeno k restaurování

Vyvolávací cena
12 000 Kč
12 000 Kč

Konec aukce 30. 11. 2016 20:07:00

Položka číslo: 16