Janeček Ota (1919 - 1996)

jeden z nejsvébytnějších českých umělců 2.pol.20.stol., významný malíř, kreslíř a ilustrátor a sochař, na výstavě v Londýně  roku 1985 byl anglickou kritikou označen spolu s Picassem, Braquem, Modiglianim, Schielem a Matissem za největší postavu světové kresby tohoto století,

jeho celoživotní dílo bylo završeno roku 1995 velkou retrospektivní výstavou v pražském Mánesu

zastoupen v Národní galerii v Praze, v londýnské Tate Gallery, v Národní knihovně v Paříži a dalších významných světových galeriích

Zdroj: Encyklopedie VU

Janeček Ota (1919 - 1996)
Černoška

linoryt, 23x14,5cm(49,5x39cm s rámem), signováno dole tužkou, pasparta, rám

Vyvolávací cena
1 800 Kč
1 800 Kč

Konec aukce 23. 9. 2021 20:25:00

Položka číslo: 344

Janeček Ota (1919 - 1996)
Zamyšlená

suchá jehla s pastelem, sign.PD tužkou, č.34/40, 18,5x32(32,5x42), rám

Vyvolávací cena
2 200 Kč
2 200 Kč

Konec aukce 25. 10. 2018 20:10:00

Položka číslo: 260