Istler Josef (1919-2000)

významný český malíř a grafik, zakládající člen Skupiny Ra, člen skupiny Cobra(Belgie a Francie), SČGU Hollar, ovlivněn surrealistickými tendencemi K.Teige a Toyen, žák německého malíře Waltera Höfnera, hlavní představitel poválečného surrealistického proudu, ovládal velké množství rozmanitých grafických a malířských technik, které mu umožňovaly dosáhnout mnohovrstevných výtvarných efektů

Zdroj: Artplus

Istler Josef (1919-2000)
Surreálný objekt

kombinovaná technika, signováno PD: Istler 90, 49x34cm(68x55cm s rámem), pasparta, rám, typicky istlerovská technicky vrstvená surrealistická kompozice s rozevlátým objektem

Vyvolávací cena
10 000 Kč
18 500 Kč

Příhozy 15

Konec aukce 30. 11. 2023 20:39:00

Položka číslo: 413

Istler Josef (1919-2000)
Akt

lept, sign.PD, č.156/200, 17,5x12(51x45), pasparta, rám

Vyvolávací cena
900 Kč
900 Kč

Konec aukce 30. 11. 2016 22:25:00

Položka číslo: 44